Соціокультурна адаптація іноземних студентів в Україні

Щорічно на навчання до вишів України, зокрема й Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини, приїздять іноземні громадяни, які народилися й навчалися в суспільстві, яке за своїми звичаями, традиціями, законодавством, світобаченням, віросповіданням відрізняється від європейських країн. Після того, як студенти потрапляють до нового середовища, вони зіштовхуються не тільки з мовленнєвими, а й із психологічними проблемами. З метою полегшення процесу адаптації іноземних студентів було проведено соціологічне дослідження методом анкетування. Було опитано 147 іноземних студентів, що навчаються в УДПУ.

Адаптація студентів іноземців в соціо- культурному середовищі УДПУ ім. П. Тичини являє собою сукупність складних, багатопланових процесів, що протікають на різних рівнях соціальної організації і соціальних взаємодій.